ÖZSEVGİ

Benden danışmanlık hizmeti alan bireylerin çoğu içinde çözümleyemedikleri durumlarıyla gelirler. Oluşan durumların bazısı çevresindeki insanların sebep olduğu, kimisi de kendi iç dünya karmaşasından dolayı oluşan sorunlardır.

Kıymetli dostum şu anda bulunduğun yere çabuk varmadın. Birçok engel, birçok sorunla karşılaştın. Çoğunda yenildin belki ama bazısında pes etmeden devam ettin.

Doğduğun aile, anne babanın sana karşı tutumu, sana verdikleri sevgi, kurduğun güven ilişkileri, toplumun sana yaklaşımı, hayata karşı geliştirdiğin savunma mekanizmaların hepsi ağır ağır gelişti ve bugünkü seni meydana getirdi.

“Kendini sevmezsen başkaları seni sevmez.” sözünü çoğumuz duymuşuzdur. Öyledir gerçekten insan önce kendine sarılmalı. Kendisine duyduğu öfkeyi, kızgınlığı durdurmalı. Hayattan keyif almanın yolunun kendinden geçtiğini bilmeli. Kendini olduğun gibi kabul edersen, sevgini kendine verebilirsen dünyaya karşı bakış açın da değişecek. Çevrende olup biteni kafasına takmayan sadece kendi iç dünyasıyla var olan mutluluk abidesi oluvereceksin.

Kıymetli dostum; bugün kendine olan sevgini ortaya çıkar ve kendine kocaman sarıl. Kendinle bir randevuya çık. Eminim ki bu sana çok iyi gelecek 😊

Sevgiyle kal, görüşmek üzere 😊

Related posts

Leave a Comment