HAKKIMIZDA

Hayattan.net Nedir? Sorularına İthafen?

Hayatın Engelsiz Tarafı can bağıyla, duyguların, fikirlerin ve hayallerin hayata yansıması. Hayatta yer

bulamamış olduğunu düşünen göllerin bir akarsuyu diyoruz. Aile sıcaklığında ama bir nebze de

resmiyette, önyargılara inat sorunlara dikkat çekerken öğretmeyi amaçlıyoruz. Ülkemizde bir ilki

gerçekleştirme hayaliyle çıktığımız yolda tiz ama derinden bir çığlıkla yetenekleri konuşturuyoruz.

Bazen bunu edebiyatla yapıyoruz. Bazen de görev bilincinde olan ve gecelerce uyuyamayan gençlerin

coşkulu enerjisiyle.

Hayata bir pencere açmayı hayal ediyoruz. Bazen de yeni bir pencere daha açmanın gerektiği yerde

var olmak istiyoruz. Bakış açılarını değiştirmeye geldik biz. Yeni bir pencere ile yeni bir manzarada

yeni bir hayata bakmak iyi gelir insana. Biz yeniliklerin öncüsü olduğumuz bu yolda hep iyi gelmeyi

ve iyi olmayı istiyoruz. Birlikte ve yan yanayız derken sizleri de destekleyicimiz kabul ediyoruz.

Unutmayın şartlar ne olursa olsun içimizde açacak bir çiçek hep var olacak.

Hayattan.net Sitesi İçin Bilinmesi Gereken Detaylar

— Hayattan.net sitemiz gönüllülük esasıyla yazı yazmayı kabul eden yazarlardan oluşmaktadır. Çalışma ileten kişiler gönüllülük esasının gereklerini biliyor ve kabul etmiş olarak değerlendirilir.

® Daimî Yazar Kadrosunda bulunan yazarlarımız yol arkadaşlarımızdır. Hep beraber güçlü olduğumuzun en büyük göstergesidir.

® Prestij ve vizyon sahibi kişiler için aynı zamanda da belirli bir süre yazmak isteyen yazarlarımız için özel olarak ayrılan misafir yazar bölümü daimî yazar kadrosundan farklı bir yapılanmaya sahiptir.

® Birlikte yol aldığımız yazarlarmız ile gönülden bağlı olduğumuzu belirtmeliyiz. Aynı zamanda yazarlık süreci boyunca ve devamında da bize bağlılıklarıyla gerek özel gerek gizli kalması gereken konulardaki bilgileri üçüncü kişilerle paylaşımı noktasında söz verdiği ve anlaşmanın karşılıklı olduğu bilinmelidir.

® Üçüncü kişiler ile yapılan her paylaşım sonucunda yaptırıma maruz kalacağını her yazarımız bilmelidir.

® Gönüllü yazarlık anlaşmasının ilk anından itibaren bu konunun bilgisi yazara verilmiş olup yazarlıktan ayrılmaya kadar ki süreçte bağlılık konusunda kesinleşmiş kararlara uyma zorunluluğu vardır. Yapılan yanlış davranışların hukuki olarak yaptırımı olacağını her yazarın bildiği varsayılır.

® Aramızdan ayrılan yazarlarımızın Hayatta.net sitesi için aleyhde söyleyeceği her bir söz ve durumda hukuki olarak yaptırıma uğrayacağı bilinmelidir.

® Her ayın 15.günü olağan durum değerlendirme toplantısı yapılacak. Toplantıya Hayattan.net WhatsApp grubunda bulunan herkesin katılması zorunludur. Toplantılar Google MEET uygulaması üzerinden belirlenen saat aralığında interaktif olarak yapılacaktır. Herkesin hazırlığını önceden yapması değerli ve gereklidir.

® O ay yapılanların değerlendirilmesi, gelecek zamanlar için izlenecek yol haritası hakkında konuşulması ve gerekli bilgilendirmeler amacıyla toplantı düzenlenecek. Yeni fikirlerin konuşulacağı hep beraber atılacak adımların ve alınması gereken sorumlulukların neler olduğunun hatırlatılması için yapılacaktır.

® Her birim için toplantı esnasında karşı değerlendirme yapılacak. Sosyal Medya Ekibi Yazarlara, Yazarlar Sosyal Medya Ekibine ve Ekipler kendi grubu içerisine olacak şekilde yorumlar yapılacak. Eleştiriler yapıcı olacak ve kırıcı sözler sarf edilmeden fikir beyan edilecek. Yapılan iyi işler için ilgili kişiler tebrik edilecek ve teşekkür edilecek aynı şekilde olumsuz durumların düzeltilebilmesi için el birliğiyle ne yapılabilir konusu konuşulacak.

® Kendi gününde yazısının yayınlanması gereken ancak o gün için yazı göndermeyen yazarlarımıza bu durum üst üste üç kez devam edecek olursa uyarı yapılacak. O gün için yayınlanacak de yazısı hazır olmayan yazarlar bu durumu en az 3 gün önceden belirtmelidir.

® Her yazar yazısını kendine ait günden bir gün önce yayınlanmaya hazır etmelidir.

® Ekibimizin sosyal medyada kendi hesaplarından reklam yapmaları ve sitemize destek vermeleri ricamızdır.

® Hayattan.net ailesinden ayrılan eski yazarlarımız ile gönül bağımızın devam etmesinden ötürü ekibin dışına çıkan kişilerin Hayattan.net ailesi bağlılığını sürdürmesi ve ayrıldıktan sonra da bu sorumlulukla devam etmesi gereklidir. Ekip içinde paylaşılan özel bilgiler asla başka kaynaklarla ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır ve her yazarın da bu bilgiye sahip olduğu varsayılacaktır.

Hayatın Engelsiz Tarafı

Www.hayattan.net Ailesi