YANLIŞLAR-2

Toplumumuzun aynası görevini gören medyamızda  engelliler günü ve benzeri günlerde farkındalık yaratmak amacıyla  engelli bireyler sık sık gündeme taşınmakta  engelli bireylerle alakalı bir çok haber yapılmakta sonrasında unutulup ardı arkası kesilip seneye tekrar hatırlatılmak üzere arşive kaldırılmakta.

Alın size yapılan bir yanlış daha!

 364 günü dışarıda bırakıp senede yalnızca bir veya bir kaç gün insanların gözüne far tutarcasına engellileri gündeme taşırsanız her ne kadar iyi niyetli bir çabaya sahipte olsanız amaçladığınızın tersine sebebiyet vererek insanların algılarında toplum hafızasında engellileri anormalleştirerek birer popüler kültür öğesi haline getirir yanlış bir düşüncenin tohumlarını atarsınız.

Çözüm ne peki?

Çözüm basit.

Hiç uzatmadan kestirmeden gidip kısa kesip söyleyeyim hadi.

Engellileri bireyleri yılın belli gün veya zamanlarında gündeme taşımak yerine geriye kalan 364 günü de kapsayacak şekilde doğru bir bakış açısıyla gündemde tutmak tabii ki.

Sadece ve sadece yılın belli gün ve zamanlarında gündeme taşıyıp haber tayziki yapıp durumu anormal bir hale getirip bu kadar göze sokmaya kumpanya ya ne gerek var ki?

Geride kalan 364 günde olabildiğince el verdiğince doğru bir bakış açısıyla doğru şekilde medya da yer vermek gündemde tutmak kafi.

Bu yazı dizisi bir cevap niteliğindedir 

Bu yazıya https://kayserihakimiyet2000.com/ adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz 

(DEVAM EDECEK)

Related posts

Leave a Comment